Ziņas

12 Septembrī

Iedzīvotāji kļuvuši par zemes īpašnieka ķīlniekiem

Divu Imantas daudzdzīvokļu namu iemītnieki  kļuvuši par gluži likumīga „reketa” upuriem: zemes īpašnieks pie mājas piebrauktuves novietojis zīmi „stāvēt aizliegts” , bet iedzīvotājiem ierosināts nopirkt stāvvietas caurlaides. Rīgas domes deputāts neatlaidīgi cenšas apturēt šo netaisnību.

„Būtībā tūkstošiem cilvēku ir kļuvuši par upuriem ne tikai zemes īpašnieku savtīgajām interesēm, bet pirmām kārtām arī mūsu likumdošanai. Lūk, tāds ir 90.gadu noziedzīgās denacionalizācijas rezultāts! Noziedzīgi ir arī tas, ka Latvijā ir ieviests tā saucamais dalītais īpašums, kad daudzdzīvokļu nams pieder iedzīvotājiem, bet zeme zem ēkas un ap to – citai privātpersonai vai juridiskai personai.  Loģiski, ka zemei ap ēku ir jāiegūst servitūta statuss, t.i., tiesībām izmantot šo zemi būtu jābūt   iedzīvotājiem,”- saka Rīgas domes deputāts Igors Kuzmuks, pie kura pēc palīdzības vērsušies Imantas māju iedzīvotāji.


I.Kuzmuks savukārt lūdzis Saeimas deputātus sagatavot vairākas izmaiņas likumos. Proti, noteikt likumā, ka valsts uzņēmums „Latvijas valsts ceļi” drīkst dot atļauju uzstādīt ceļazīmes tikai pēc tam, kad tas saskaņots ar konkrētās pašvaldības būvvaldi.

Bet būvvaldei vispirms jāsaņem   ne mazāk kā 50% iedzīvotāju  piekrišana no tās mājas (mājām),  kur plāno uzstādīt ceļazīmes. Ja iedzīvotāji nepiekrīt, nav arī būvvaldes saskaņojuma. Nepieciešams arī veikt grozījumus, lai noteiktu pienākumu atzīt zemes servitūtu, ja  atbilstošu lūgumu izteikuši ne mazāk kā 50% iedzīvotāju.

„Ja Saeima atbalstīs šīs izmaiņas, tad negodprātīgi zemes īpašnieki vairs nevarēs nodarboties ar šo savdabīgo stāvvietu „reketu”, tādējādi radot neērtības tūkstošiem ģimeņu,”- secina I.Kuzmuks. Atliek cerēt, ka Saeima vēl līdz vēlēšanām dos zaļo gaismu ierosinātajām pārmaiņām.

Vesti

Citas ziņas

 • 12 Jūnijā

  Saeima pret ASV: 4:1

  Pēc saeimas plenārsēdes - tautas kalpi… tērpušies futbola formās un devušies uz stadionu, lai cīnītos ar ASV vēstniecības darbiniekiem! „Sit  stiprāk, apsteidz amerikāni!”, - kliedza kolēģiem Latvijas Parlamenta izlases deputāts Mihails Zemļinskis, pagātnē izbijis profesionāls futbola aizsargs.

 • 15 Maijā

  Vecāķu pludmalē atjaunos volejbola laukumus

  Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja trešdien atbalstīja 10 000 eiro piešķiršanu no pilsētas infrastruktūras fonda volejbola laukumu atjaunošanai Vecāķu pludmalē.

 • 27 Martā

  Igors Kuzmuks: Daugavgrīvā nebūs bīstama naftas termināļa

  Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti trešdien vienbalsīgi neatbalstīja SIA "Baltic Oil Terminal" ieceri būvēt bīstamu naftas termināli Rīgas brīvostas teritorijā Daugavgrīvā, Flotes ielā 2, portālu "Delfi" informēja pašvaldībā. "Daugavgrīvā atrodas vienīgā "Zila karoga" pludmale Rīgas teritorijā. Būvēt bīstamu naftas termināli tam līdzās – nav pieļaujams", – uzsver deputāts Igors Kuzmuks.